Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Irák: Triumf skutečnosti nad virtuální realitou
O zasedání Ligy arabských států v Bagdádu Zprávy z Afghánistánu, které v médiích nenejdete.
V Iráku tento týden proběhlo zasedání Ligy arabských zemí. V Bagdádu se tedy konala mezinárodní konference. Po tolika letech. Naposledy se tam takové zasedání konalo v roce 1990. A jak na to reagovala média?
Dost nelibě. Problém je v tom, že média nám popisuji Irák jako "nefungující zemi zmítanou násilím" některé dokonce píši "sektářským násilím".
Irák jistě není kvetoucí zahradou a teroristické útoky v zemi pokračují. V Iráku není ani politicky vše košer. Šíité a sunnité vedou politické spory.
Jenže tyto spory jsou vedeny v rovině politické. Sunnité a šíité se mezi sebou jako skupiny obyvatel nevyvražďují. To jen sunnitští teroristé organizováni zbytky al-Kajdy pokračují v teroristických útocích, jejichž síla však rok od roku klesá. Irák s těmito útoky, které budou trvat ještě léta, bojuje celkem úspěšně.
Důkazem zlepšující se situace v zemi je právě konference Ligy arabských zemí. Média informovala o silných bezpečnostních opatřeních, jakoby v jiných zemích světa kvůli zasedání Měnového fondu, NATO, G8 a podobně nebyly přijímány mimořádná bezpečnostní opatření. Média prostě čekala průšvih a ten se nekonal.
Proto, aby člověk v médiích a na internetu hledal nějaké informace o této konferenci lupou. Prostě ticho po pěšině, což potvrzuje, že média jsou z výsledku zklamány, protože nenastal žádný průšvih.
Když si však dáte tu práci a najdete si média, která se touto události zabývaly do hloubky zjistíte, že summit byl hodnocen jako triumf nového Iráku. Údajně nefungující země byla schopna organizovat mezinárodní konferenci a ochránit ji. Na summit sice nepřijeli někteří sunnitští vůdci kvůli sporům iráckých sunnitů a šíitů, ale nikdo jej nebojkotoval. A summit vydal jednotné prohlášení ohledně situace v Sýrii, i když je toto zklamáním, protože se Arabové zbavují odpovědnosti za situaci v Sýrii a přenášejí ji na OSN. A všichni víme, co vyřeší OSN.
Vraťme se však k Iráku. Irák je kromě toho, že je prý "násilný, nefungující" ještě navíc "ve vleku Iránu". Proč by však země ve "vleku Iránu" organizovala summit antiíránské Ligy arabských států? Proč by této zemí záleželo na tom, aby se vrátila do arabského společenství? Irák se rovněž jednoznačně postavil za sice vlažné, ale společné prohlášení Ligy k situaci v Sýrii a Irák dokonce v jednu chvíli podporoval vyslání arabských jednotek do Sýrie i když si to nakonec rozmyslel. Tak se chová íránský lokaj?
Mimochodem co se týče vlivu Iránu na Irák. V médiích se tvrdí, že to je proto, že v mají většinu šíité a Íránci jsou také šíité. Je zajimavé , že dosud nikdo v médiích nepopsal prostý fakt, že mezi iráckými a íránskými šíity je dost podstatný rozdíl - Iráčané jsou Arabové a to i šíité, kdežto Íránci jsou Peršané.
Zprávy z Afghánistánu, které v médiích nenajdete 2:
V Afghánistánu byl zabit voják ISAF po explozi nastražené výbušniny a druhý v přestřelce s Tálibánem, ale ve východním Afghánistánu byl dopaden tálibánský velitel spolu se svým pobočníkem. V Puli Anam, působišti české armády v Afghánistánu byl dopaden další tálibánský velitel společně s neupřesněným počtem svých podřízených. Další tálibanský velitel byl se svým pobočníkem dopaden v provincii Hílmand. Další tálibanský velitel byl s dvěmi pobočníky dopaden v provincii Kandahár.
Zdroje:
http://english.alarabiya.net/articles/2012/03/30/204250.html
Vyhledávání
Dnešní den v historii
27.prosince 1437 – Albrecht Habsburský byl zvolen českým králem (vládl 1437 – 1439)