Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Masakr v Húle, Situace v Afghánistánu k 29.5.2012
Co je zvláštního na dění kolem masakru v Húle.
Nejprve o masakru v syrské Húle. Nebo ne o něm, média o něm napsaly dost, ale o politické situaci okolo. Přijdou mi zajímavé 3 věci:
1. Opět a zas se ukázalo k čemu je OSN, k čemu jsou pozorovatelé, k čemu jsou "modré přilby". Je jasné, že pozorovatelé OSN nejsou Rambové, kteří by tento masakr mohli zastavit, ale to že se tím odmítli ihned zabývat je typické pro OSN. Myslím, že jen pouhá přítomnost pozorovatelů by měla na celou situaci vliv, ale to bychom po OSN chtěli moc. Alespoň, že OSN potvrdila, že za masakrem stojí síly Asadova režimu, což uznalo Rusko i Čína, když ruku v ruce se západem v OSN tento masakr odsoudili.
2. Je zajímavé, že nikomu (téměř) nevadí přítomnost Iránských jednotek v Sýrii, kterou Irán sám přiznal. Všechna ta rétorika kolem Sýrie a Iránu začíná připomínat jen žvanění. Nejhorší je, že Iránci to dobře vědí.
3. Izrael k Arabskému jaru zásadně mlčí. Samozřejmě, že to je proto, protože si nemůže být jistý, co se s toho pro něj kvůli toho vyklube. Přesto se po masakru v Húle Izrael ozval a k vyzval k zásahu v Sýrii. Přestože mnozí tvrdí, že pád Asada by Izrael ohrozil. Ale Izraelci si to zřejmě nemyslí. Pro ně je nebezpečnější současná situace, kdy je v Sýrii íránská armáda a Hizbaláh.
Situace v Afghánistánu:
Východní Afghánistán:
Nálet NATO zde zabil druhého nejvyššího vůdce Al Kajdy v zemi. Spolu s ním byl zabit další vysoce postavený terorista Al Kajdy. Tuto informaci přinesla některá média. Den předtím nálety NATO zabily ve stejné provincii další 3 řadové členy Al Kajdy.
V provincii Vardak, kde působí čeští poradci u afghánské armády zabil nálet NATO 6 Tálibánců pokládajících nastražené bomby u silnice.
Kábul:
Afghánská tajná služba dostala další sebevražednou buňku Tálibánu, když u kábulského letiště zatkla 5 Tálibánců s 560 kg výbušniny.
Severní Afghánistán:
Zde ve střetu s Tálibánem zahynuli 3 policisté a jeden byl zraněn. Na jiném místě zahynuli 4 policisté a jeden byl zraněn po té, co jejich auto bylo zasaženo nastraženou bombou Tálibánu.
Jižní Afghánistán:
V boji s Tálibánem zde zahynul voják ISAF
Celý Afghánistán:
Afghánské síly a síly ISAF zabily 21 Tálibánců a 19 zranily. U mrtvých bylo nalezeno 17 Kalašnikovů, dalších 16 druhů zbraní, 82 kusů dělostřelecké munice, 227 kusů nábojů, 6 silničních bomb a ručních granátů a 32 kg opia.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
27.prosince 1437 – Albrecht Habsburský byl zvolen českým králem (vládl 1437 – 1439)