Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Egypt, Pákistán, USA
Džihád jako válečné tažení. Trest smrti za touhu po vzdělání. Volby v USA rozhodnou voliči a nikdo jiný.
„Jeruzalém je islámský a nikdo nemá oprávnění dělat ústupky. Povinností všech muslimů je džihád za znovunabytí Jeruzaléma" - toto není středověký citát Saladina, to včera řekl předseda egyptské VLÁDNÍ strany Muslimské bratrstvo. A pokud by někdo pochyboval o tom, že slovem "džihád" není myšleno něco jako "duchovní usilování o zlepšení světa", tak vězte, že Muhammad Badie dodal, že k osvobození Jeruzaléma nepovede "jednání nebo snaha OSN". Íránizace Egypta pokračuje.
Zatímco část pákistánské politické scény organizovala protesty proti americkým dronům, Talibán jasně ukázal, proč je těchto dronů potřeba a co je největší problém Pákistánu. Talibán postřelil a těžce zranil 14-ti letou dívku, která si dovolila něco, co my tady děláme běžně. Blogovat a projevit svůj názor. A čím se tak strašně rouhala, že se Talibán rozhodl ji zabít? Považte, psala o tom, že dívky by měly mít právo na vzdělání. Postřelení této dívky Pákistánce údajně šokovalo. To je dobře. Bylo by dobré, kdyby se Pákistánci konečně vzpamatovali a začali proti Talibánu něco dělat.
V USA došlo k viceprezidentské debatě. Ačkoliv se nás média snaží přesvědčit, že tentokrát vyhrál demokrat, protože se snaží najít nějakou náplast na ostudnou Obamovu porážku, která je označována i jako nejjednoznačnější (navzdory původním hláškám médií) za celou historii těchto televizních debat od roku 1960. Není to však zase pravda. Výzkumy veřejného mínění, pro jejichž ovlivnění jsou tyto debaty konány jsou nejednoznačné a zatímco republikáni jsou přesvědčeni, že vyhrál jejich kandidát, demokraté, že Biden. Proto se například polské noviny Gazeta Wyborcza kloní k názoru, že debata dopadla nerozhodně. Je však pravda, že Biden byl mnohem lepší než Obama a vlastně mu ukázal, jak se to má dělat.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
27.prosince 1437 – Albrecht Habsburský byl zvolen českým králem (vládl 1437 – 1439)