Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Egypt, Sýrie, Pákistán, Izrael, Turecko, Japonsko
Klid a pořádek v Egyptě není v našem zájmu. Sbohem Asade. Egypt inspiruje i Talibánce v Pákistánu. Turecko umožnilo kamarádit se NATO s Izraelem. Zvítězí v Japonsku zdravý rozum?
Slyšel jsem nějaká vyjádření ohledně Egypta, že už by v Egyptě měl nastat "klid a pořádek", když už mají novou ústavu. Já se fakt obávám, že klid a pořádek v Egyptě roku 2013 může připomínat klid a pořádek v Německu roku 1935 nebo v Československu v roce 1950. Naopak si myslím, že pro budoucnost světa i Egypta bude mnohem lepší, když tam "klid a pořádek" nebude. Nevolám po násilí a prolévání krve, ale doufám, že se Egypťané postaví proti islamistické ústavě všemi prostředky. Klid a pořádek v Egyptě mě naplňuje obavami.
Rovněž si nedovedu představit, jak mezinárodní jednotky OSN zabrání válce v Sýrii. Kolik by jich muselo být? A jaký by byl jejich úkol? Budou hlídat příměří mezi povstalci a Asadem, čili chránit tak Asadův režim? A Al Kajda to bude akceptovat? Budou Modré přilby v Sýrii umírat za Asada? Nesmysl. Občanskou válku v Sýrii vyřeší jen Asadův pád. A ten se blíží. Podle posledních zpráv Rusko pozvalo syrskou opozici na jednání do Moskvy. Víc říkat Rusko nemusí. Situace v Sýrii se tak významně mění. Přestává být místem sporu mezi západem a Ruskem. Asadův režim se tak stává vyvrhelem mezinárodního společenství. Teď je to Asad vs zbytek světa. Možná Írán, ten ho bude podporovat. Ale Rusko už ne. Díky Rusům za to, že i u nich nakonec zvítězil zdravý rozum. Rusové teď budou bojovat o vliv u budoucího nového režimu v Sýrii. Nebudou bránit režim končící. Je to vychytralé, ale je to naprosto legitimní. Je klidně možné, že západ bude investovat do svržení Asada a Rusové pak slíznou smetanu. Jako v Iráku. Ale částečně si to zaslouží. Za to, že přestali kverulovat v otázce Sýrie.
Slavným prosincovým vítězstvím islamismu v Egyptě se Talibán nechal inspirovat. Nyní požaduje přijetí islamistické ústavy i jeho Pákistánská odnož v Pákistánu. Ručím vám za to, že vítězství islamistické ústavy v Egyptě bude inspirovat a posilovat islamisty v celé světě. Víc než nějaký terorismus nebo Arabské jaro. je až z podivem, že lidé, komentátoři a politici, kteří varovali před teroristy nebo pouličními islamisty teď nebijí na poplach před islamistickým režimem v Egyptě.
Kvízová otázka. Kdo si myslíte, že je oficiálně náš bližší spojenec? Izrael nebo Turecko? Je to Turecko. A to protože je Turecko členem NATO. Turecko v NATO prosadilo zákaz spolupráce NATO s Izraelem. Možná ani o tom nevíte. Já to nevěděl, ale vím, že teď Turecko ustoupilo a NATO zase může s Izraelem spolupracovat. Každopádně, žr by bylo Turecko vedené svou islamistickou vládou s Izraele nadšené se říct nedá a Turci se už nechali slyšet, že se jejich jednotky nikdy nesejdou na společné operaci s Izraelem.
Po vítězství "reakčních pravicových jestřábů" v Japonských volbách, nová japonská vláda naznačila, že země přehodnotí rozhodnutí o zastavení japonských atomových elektráren. Světlo naděje na konci tunelu hlouposti...
Vyhledávání
Dnešní den v historii
27.prosince 1437 – Albrecht Habsburský byl zvolen českým králem (vládl 1437 – 1439)