Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Írán, Sýrie, Izrael, Egypt a Afghánistán
Írán a Sýrie a jaderné zbraně. Sýrie a Izrael a okolí a Írán. Egypt a islámismus a svoboda. Češi a provincie Lógar.
Ukazuje se, že není fatwa jako fatwa. Pokud vyhlásí íránský ajatolláh fatwu proti "kacířům" mohou se islamisté zbláznit. Pokud vyhlásí fatwu proti islámským jaderným zbraním, tak se ta fatwa tak nějak nebere úplně jako ta opravdová fatwa, slovy filmu Piráti s Karibiku "je to spíš takové doporučení". Proto když ajatolláh Chatámí vyhlásil fatwu proti jaderným zbraním, nelze očekávat, že ta bude naplněna. Jak jsem psal již dříve, byl to jen propagandistický krok. Mnohem významnější je nové oznámení Íránu, že chystá spustit další centrifugy pro další obohacování uranu, které Írán přiblíží více k dosažení uranu obohacenému na řečeno slovy seriálu Hvězdná brána "zbraňovou kvalitu". Nelze se tedy spoléhat na fatwy ajatolláhů, ale spíš na něco jiného. Nedávno další íránské výzkumné zařízení postihla tajemná nehoda, kdy v něm nastala záhadná exploze. Lze tedy doufat, že se záhadným explozím a nehodám podaří v Íránu něčeho dosáhnout.
S Íránem souvisí i izraelská akce v Sýrii. Podle Gity Zbavitelové útok na náklaďák na Libanonské hranici měl jen odlákat pozornost od hlavního útoku na syrskou zbrojovku, ve které mělo být umístěno až 3000 příslušníků íránských revolučních gard. Nešlo tedy jen o nějaký chirurgický úder na bodový cíl, ale o těžký nálet na brigádu íránských ozbrojených sil, která měla mít těžké ztráty. A tak se Sýrie stala dalším bojištěm tajné Íránsko-izraelské války.
A ještě jedna věc. Izraelský zásah v Sýrii vyvolal celou řetězovou reakci vyhlašování pohotovostí v oblasti. V pohotovosti je samozřejmě syrská a izraelská armáda, ale zároveň pohotovost vyhlásily libanonská armáda, jordánská armáda, turecká armáda, ruská flotila u syrských břehů a americké letectvo v Turecku a Jordánsku.
Demonstrace v Egyptě se zase přesunuly z oblasti fotbalového násilí na demonstrace proti islamistickému Mursího režimu a opět musíme volat po západní podpoře pro egyptskou opozici, která je proti islamistickému režimu.
Musím se omluvit za jednu dezinformaci. Češi neopouštějí Lógar, jak jsem nedávno napsal a jak můžeme číst ve všech médiích. V Lógaru končí český PRT, ale ne česká armáda. Do provincie bude poslán 60-ti členný tým vojenských poradců, kteří budou cvičit další prapor afghánské armády. Tým se sice bude jmenovat jinak než OMLT ve Wardaku. Bude se jmenovat MAT (Military advisor team), ale vzhledem k síle jednotky a jejímu nasazení u praporu je velmi pravděpodobné, že se bude jednat o to samé v bledě modrém. To znamená, že válka v Afghánistánu zdaleka nekončí. Nekončí ani pro svět, pro Afghánce, pro USA a dokonce ani pro Česko.
Jen bude vedena s menšími silami, bude nenápadnější a možná se o ni bude méně psát nebo možná vůbec.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
27.prosince 1437 – Albrecht Habsburský byl zvolen českým králem (vládl 1437 – 1439)