Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Chemické zbraně, drony a břidlice
Anglie a Francie potvrzují chemické zbraně v Sýrii. Pákistán nechce nálety dronů. Německo chce břidlici. Británie ji chce. Estonsko ji má.
Francie stejně jako OSN potvrdila nasazení chemických zbraní v Sýrii. Francie nemá pochybnosti o tom, tyto zbraně nasadily vládní síly. Británie rovněž potvrdila chemické zbraně. OSN evidentně zahnala celou věc do autu. Vytáhnou ji Francie a Británie na světlo? A přijmou nějaká opatření? A zahanbí Obamu? Doufejme.
Nový pákistánský premiér žádal USA, aby přestaly v Pákistánu používat drony, což vzbudilo všeobecnou mediální pozornost. Nechápu proč.Všechny pákistánské vlády požadují ukončení náletu dronů. Ale některé těmto náletům pomáhají. Ani tato vláda nebude jiná. Ale pokud chce Pákistán přestat polykat dronovou medicínu, je to tak jednoduché. Ať zasáhne proti islamistům a Talibánu. No možná by eventuálně pro začátek stačilo, aby jej přestal podporovat.
Zatímco Estonsko těží břidlicovou horninu, kterou spaluje a díky tomu získává elektřinu pro 90% země. A navíc přitom získává ještě olej, který může sloužit jako palivo do motorů. Estonsko tak vyřešilo svou energetickou soběstačnost a přestalo být závislé na Rusku.
Naproti tomu Ekoněmecko, které odepsalo jadernou energetiku, teď rozhodlo zakázat těžbu břidlice na svém území. Ale znovu spouští tepelné uhelné elektrárny. To je ale blázinec. Že vám to nedává smysl? To nejste sami.
Naproti tomu Anglie zjistila, že na svém území má 20x větší břidlicové zásoby než si myslela. Britové toužili po dovozu amerického břidlicového plynu. Zřejmě ho nebudou potřebovat. Anglie a Německo byly v první polovině 20. století soupeři číslo 1. Anglie to vyhrála. V druhé polovině století byli spojenci, ale Německo se dostalo do hospodářského čela. Myslím si, že tato situace obrátí. Dobře Němcům tak. Byly doba, kdy korektnost a ohleduplnost byly pro Německo nutností, aby se zbavilo minulosti. Jenže Německo se pomalu prokorektní pryč z evropské špičky.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
4.dubna 1677 – Narodil se český barokní architekt italského původu Jan Blažej Santini. Je autorem např. kostela na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou, chrámu Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory a chrámu v Kladrubech.
Poslední komentáře
