Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Hranice, uprchlíci a černoši
Jaké hranice Palestiny z roku 1967? Počet syrských uprchlíků do Evropy stoupá. Byl Obama problémový násilník?
Jak to nazvat? Jiskřička naděje? I to je přehnané. Mluvím o obnovení rozhovoru mezi Izraelci a Palestinci. Už to tady bylo několikrát, tak proč věřit, že právě teď to bude jiné. Aby to bylo jiné, musel by svět vytvořit spravedlivou arénu pro takovéto jednání a ne nadržovat jedné straně.
Jednáni mají být na základě uznání Izraele ze strany Palestinců. Na oplátku se po Izraeli chce, aby uznal hranice Palestiny z roku 1967. Proboha! Když Izrael zaútočil, tak na východě to bylo na Jordánsko a u pobřeží Středozemního moře to bylo na Egypt. Palestina v té době žádné hranice neměla. Palestina je historicky název pro území, kde se dnes rozkládá Izrael. Ale žádná Palestina s nějakými hranicemi v roce 1967 neexistovala. Tak jaké hranice má Izrael uznávat? Neexistující? Co to je za absurdní požadavek. A to je právě ta tragédie jednání mezi Izraelem a Palestinci. Po Izraeli se chce, aby dělal absurdní nepřirozené a nemožné věci.
Včera jsem zde psal o hrozivě narůstajícím množství syrských uprchlíků. Tento problém se však netýká jen sousedních zemí, jako je Jordánsko a Turecko. Roste rovněž počet těch uprchlíků, kteří odmítají živořit v táborech pár metrů za syrskou hranicí a pokračují dál. Samozřejmě, že "k nám". Do Evropy. Zatím to není nějaký masový příval, ale jejich počet pozvolna roste na úkor uprchlíků z Afghánistánu, jejichž počet naopak ubývá, což je výsledek 12ti letého snažení NATO v zemi.
Horší však, je že jisté procento těchto uprchlíků má zkušenosti z bojů "umí válčit" nebo to jsou islamisté. Je to logické. Jistě se všichni shodneme na tom, že proti Asadovi bojují i sunitští islamisté, kteří prosazují džihád a světový chalífát. A pokud se zrovna vládní straně daří, je celkem pravděpodobné, že tito lidé prchají za hranice a tvoří tedy jisté a nebezpečné procento mezi syrskými uprchlíky.
To je další důkaz, že nezasahování do syrského konfliktu nás dříve nebo později dostihne. A jediný způsob jak tento problém účinně a definitivně vyřešit je postarat se o to, aby syřané neměli důvod prchat.
Obama zřejmě ztrácí soudnost. Nebo v druhém období více odhaluje svou pravou tvář. V souvislosti s případem zabitého Trayvona Martina způsobem českých politiků se vložil do hodnocení soudního výroku. "Mohlo by se to stát i mně", řekl Obama na to, že Martin byl zastřelen hispáncem Zimmermanem. Prý byl před 35ti lety podobný mladík jako Martin.
To tedy znamená, že byl násilník, který měl problémy ve škole a s drogami. Protože právě to Martin byl. To znamená, že Obama připouští, že by mohl napadnout fyzicky menšího hispánce a mít tu smůlu, že by v sebeobraně použil zbraň. Docela děsivá představa o americkém prezidentovi.
Nevím, jestli jsou nehorázné Obamovy výroky způsobeny jeho ztrácející se soudností a obezřetností nebo až téměř černě rasistickou politicky korektní atmosférou v USA. Asi obojím dohromady.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
4.dubna 1677 – Narodil se český barokní architekt italského původu Jan Blažej Santini. Je autorem např. kostela na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou, chrámu Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory a chrámu v Kladrubech.
Poslední komentáře
