Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Gruzie, Irák a drony
Gruzie je lepší než Rusko. Jak bude vypadat příští spolupráce mezi USA a Irákem? Pravda o vraždících dronech.
V Gruzii mají nového prezidenta. Jeho volba nezpůsobila žádné politické zemětřesení a ani změnu zahraničně politické orientace. Ten minulý prezident nebyl ještě typický západní prezident, měl velké chyby, ale odešel prostě proto, že skončilo jeho období vlády. O tom si můžou v zemi, s kterou měl spor a to v Rusku nechat jenom zdát. Byl obviňován ruskými politiky a jejich nohsledy z kdovíčeho, včetně fašismu. Ale je mnohem demokratičtější a lepší než Putin. Gruzie neustále směřuje na západ. Přestože prohrála válku s Ruskem i díky tomu, že nejlepší vojáky měla v Iráku a přestože NATO a EU neustále odkládají rozhodnutí o přijetí, slíbila další účast svých vojáků v Afghánistánu a neustále deklaruje snahu vstoupit do těchto institucí. Nejen že gruzínský prezident byl lepší, než je ten Ruský, ale Gruzie je lepší než Rusko.
Názory, které v souladu s ruskou oficiální politikou obviňovaly "fašistický režim prezidenta Saakšviliho" se zatažení země do protiruské politiky byly vyvráceny, protože Gruzie směřuje za Západ jako stát a ne jen díky kolice nějakých politiků. Stejně tak se mylnými ukazuji hlasy, které tvrdí, že Irák se dostává do vleku Íránu. Celá věc je mnohem složitější. Irák má jisté sympatie například pro syrské Alávity, ale spolupracuje s mocenským soupeřem Íránu Tureckem a hlavně stále považuje za svého hlavního spojence USA. USA a Irák se dohodly na dalších dodávkách amerických zbraní pro tuto zemi. Je ale pravda, že stíhačky F-16 v boji proti teroristům moc nepomohou. Irácký premiér požaduje poradce z řad amerických speciálních jednotek agenty CIA, ale Obamova administrativa se k tomu nemá, což opět ukazuje Obamovou totální neschopnost. Opět senátor McCain musí ukazovat, jaká by měla americké zahraniční politika, který podporuje požadavky Iráckého premiéra, ovšem pokud ten přestane s uzurpací moci a bude souhlasit s větším zapojením Sunnitů do politického života, což jsou Malíkího achylovy paty za které je kritizován.
Přesto je to, že Malíkí žádá USA o pomoc považováno za bod obratu v jeho plotice. Jestli se Obamova administrativa rozhoupe k něčemu užitečnějšímu, než je jen prodej zbraní ukáže čas. Ale moc optimisticky to nevidím. Obama je mistr v prodlouženém váhání.
Jste tak jsou média a různé lidsko-právní organizace v ochraně lidských práv teroristů a v líčení dojemných příběhů a amerických vraždících dronech zabíjejících nevinné děti. Opravdu smutné a nechutné a naprosto idiotské, způsobeno nejspíš tím, že drony jsou jednou z nejužitečnějších zbraní proti terorismu a proto je je třeba zničit. Ale server longwarjournal.org sleduje útoky dronů již mnoho let a podle jeho údajů se to s vražděním civilistů má tak:
Od roku 2006 do nynějška drony zabily v Pákistánu 2558 příslušníků Talibanu a Al Kajdy a 153 civilistů. V Jemenu bylo od roku 2002 zabito 385 členů Al Kajdy a 84 civilistů. Celkem je tedy zabitých teroristů 12 x více než civilistů.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
4.dubna 1677 – Narodil se český barokní architekt italského původu Jan Blažej Santini. Je autorem např. kostela na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou, chrámu Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory a chrámu v Kladrubech.
Poslední komentáře
