Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Evropský parlament schválil zpřísnění pravidel pro držení zbraní - pro zlepšení bezpečnosti občanů
Po více než roce od návrhu Evropské komise o úpravě pravidel ohledně zbraní v EU bylo dosáhnuto politické shody v Evropském parlamentu a Evropské radě. Tento návrh má za cíl ztížit možnost získat střelné zbraně, zlepšit sledování legálně vlastněných zbraní (a tím ztížit možnost, že by se dostaly na černý trh) a zlepšit spolupráci zemí EU.
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker byl potěšen a dohodu označil za důležitou pro snížení nebezpečí teroristických útoků, útoků ve školách a letních kempech legálně drženou zbraní. A ačkoli by raději zašel ještě dál, je si jistý že tato dohoda znamená velký milník v regulaci zbraní v EU.
Dohoda obsahuje většinu toho, co bylo navrženo Evropskou komisí, jako je zákaz automatických zbraní předělaných na poloautomatické (též platné pro sběratele a muzea), regulaci internetových prodejů a deaktivovaných zbraní a další. Též obsahuje již zmíněnou užší spolupráci mezi členy EU.
Evropská komise lituje, že se do dohody nedostaly některé části původního návrhu, jako je kompletní zákaz vlastnění poloautomatických útočných pušek a omezení zásobníku na deset nábojů pro všechny poloautomatické zbraně. Přesto je komise spokojená s kompromisním výsledkem.
Evropská komise má za to, že spolu s harmonizovanými standardy pro deaktivování zbraní, které jsou platné od dubna 2016, bude sníženo nebezpečí, že legálně držené zbraně padnou do rukou zločincům a teroristům.
Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-4464_en.htm
Vyhledávání
Dnešní den v historii
3.dubna 1915 přešlo u Dukelského průsmyku do zajetí 1800 můžu 28. pěšího (pražského) pluku. Nebyl to první případ. Například v bojích u Jaroslawi v říjnu předchozího roku se přidalo k Rusům šest rot 36. pěšího pluku a 30. zeměbraneckého pluku.
3.dubna 1420 – První husitský manifest. Pražané se na popud Jana Želivského a duchovních, uznávajících přijímání podobojí, zavázali hájit přijímání podobojí za každou cenu. Manifesty měly formu otevřeného listu, psaného dle určení česky, německy či latinsky.
Poslední komentáře
