Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Americká komanda: Washington, Somálsko, Libye
Česká televize by si kromě penisů měla hlídat i výrazivo. Tajná válka pokračuje: Somálsko a teď Libye.
Představte si, že jste člen amerického policejního komanda, které hlídá Bílý dům. Najednou vidíte auto, které najíždí do bariéry před sídlem amerického prezidenta a to opakovaně. Nedaří se je zastavit. Vzpomínáte si na ty tisíce sebevražedných útoků v autech napěchovaných výbušninami, které provedli teroristé za poslední roky po celém světě. Agresivní řidičku zastřelíte, protože chráníte sebe i své kolegy a v podstatě i svého prezidenta.
A pak přijde nějaké trapná veřejnoprávní televize jednoho bezvýznamného středoevropského státu, která si neumí ani uhlídat penisy ve zpravodajství s tvrzením, že jste vrah. Jak jste asi měli vědět, že ta paní trpěla na laktační psychózu a že nebyla ozbrojena. Možná by vám ona veřejnoprávní televize mohla poradit. Chytrolínů v ní pracuje dost.
Zdá se, že říjen je smolný měsíc pro americké operace v Somálsku, protože komando SEALs nedosáhlo svého cíle a nezajalo velitele somálských islamistů. Komando se dostalo do těžké palby a stáhlo se ve chvíli, kdy přišlo o moment překvapení a hrozilo, že se celá přestřelka zvrhne v dlouhou bitvu s velkými ztrátami na straně civilistů.
Stále se neví, jestli komando onoho velitele nezabilo, i když úkolem mělo být zajetí. Tvrzení islamistů, které hojně citují naše média, že byli Američané zahnáni do moře a o život přišel jeden islámský bojovník, je typická teroristická propaganda, kterou naše média tak rády nekriticky přijímají.
Stačí se podívat na Google, na titulky zahraničních médií (západních a třeba Polských) a našich. "Američané provedli útok v Somálsku" hlásá svět. "Američané byli odraženi" hlásají Češi. Schází jen slovo "hurá".
Americké komando však tentokrát zabránilo opakování toho, co se stalo v Somálsku před dvaceti léty, tedy velké bitvy v ulicích, i když úkol nesplnilo. Přesto však stále platí, to co jsem psal minule. Mezi neúspěchem z roku 1993 a tímto je mnohonásobně větší počet úspěšných protiteroristických operací v Somálsku i jinde.
Mimochodem to dokazuji i souběžné zprávy z Libye, kde jiné americké komando zajalo jednoho z nejdůležitějších členů Al Kajdy. Lze rovněž doufat, že takováto akce pomůže nejen Západu v boji s teroristy, ale Libyjcům v boji o nastolení pořádku, což se ji 2 roky stále nedaří. Pokud by však nepořádek v Libyi znamenal ohrožení západní bezpečnosti, bude moci Libye počítat i nadále se západní pomocí.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
21.listopadu 1347 – Karel IV. založil benediktinský klášter na Slovanech, zvaný též emauzský (v dnešním Novém městě pražském)
21.listopadu 1916 zemřel rakousko-uherský panovník František Josef I.
21.listopadu 1276 – Přemysl Otakar II. uzavřel ve Vídni příměří s římským králem Rudolfem I. Habsburským.