Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Olympijské hry dnes, vanitas vanitatum vanity of vanities
Pořádání olympijských her se jednou za 4 roky stává povinnou všeobecnou mobilizací „ podpory sportu a vlasti, a potažmo celého lidstva“ .
Za organizací olympijských her stojí ti nejvěrohodnější humanisté - politici, představitelé velkého byznysu, a světově proslulí „sportovci“, pro které je „sport“ nikoliv etickou záležitostí ( nachytaní nadopovaní sportovci zlobně šermují rukama a banalizují protidopingový boj, pravdou také je, že doping bují na neúnosném stresu , kterému jsou v důsledku gigantické medializace a velkých peněz do her vložených, vystaveni ) , ale v době závratně rostoucího sponzoringu velmi výnosnou profesí …
V prominentních zastáncích pořádání olympijských her se sportovní duch úspěšně snoubí s obchodním duchem , nebotˇ svět je podle nich zbožím a olympiády jsou jeho logem …
Nadnárodní firmy jako Adidas, Puma, Niké při hrách s vážnou tváří prohlašují, že „ poctivá práce, solidarita, úcta k lidem a další olympijské hodnoty tvoří páteř jejich obchodního podnikání“ , přičemž tito novodobí otrokáři svým „domorodým“ zaměstnancům svých „detašovaných“ poboček v rozvojových zemích ( u těchto firem konkrétně Thajsko, Indonésie, Kambodža, Čína , Turecko) bez nejmenších výčitek svědomí dávají za výrobu luxusních sportovních potřeb minimální mzdu, pracovní doba je u nich 16 hodinová, a najímají jen ženy, u kterých se na lidská práva v rozvojových zemích nehledí ….
Zárukou etiky podle olympijské charty ( sport má sloužit k harmonickému rozvoji osobnosti a k zajištění důstojnosti všeho lidstva, zejména těch 215 miliónů dětí pod 15 let, které pro nadnárodní firmy v rozvojových zemích pracují ) jsou nadnárodní firmy jako CocaCola, McDonald, Kodak, Samsung, které na olympijských hrách trží miliardy . Olympijská charta těmto firmám pro jejich závratnou tržbu poskytuje vynikající alibi …
Důstojnost olympijských her byla „příkladně“ zajištěna mj. v nacistickém Berlíně v roce 36, v bolševické Moskvě v roce 80 krátce po okupaci Afghánistánu, v roce 08 v Pekingu, který je známým zastáncem lidských práv, těchto her navíc Putin zneužil pro svoje čachry v Gruzii .
Ve všech těchto olympijských městech byl olympijský prapor potřísněn krví, která po něm skutečně tekla v Mnichově 1972 .
Pořádání olympijských her navíc vyjde velmi „lacino“ , bezpečnostní zajištění letních olympijských her (50.000 vojáků, policistů a tajných agentů v civilu) vyšlo Athény v roce 04 na pouhých 1,2 mld euro , celkem Řecko , se „zanedbatelným“ veřejným dluhem, stály přes 10 mld euro …
Zimní olympijské hry v Montrealu v roce 76 město Montreal zadlužily „jen“ na 20 let.
Za pouhé protlačení kandidatury státy možná zaplatí až 30 miliónů euro, ale např. Řecko či ČR na to určitě má .
Převzato z blogu autorky na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
4.dubna 1677 – Narodil se český barokní architekt italského původu Jan Blažej Santini. Je autorem např. kostela na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou, chrámu Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory a chrámu v Kladrubech.
Poslední komentáře
