Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Putinovské Rusko je reálnou hrozbou
Nejnovější aktivity na východě Ukrajiny včetně provokací a otevřených výhrůžek sousedním státům dělají z Ruska vážnou hrozbu pro mír v Evropě.
Příznivci neohroženého Volodi mi určitě budou spílat a obviňovat z podlehnutí západní propagandě. Ať chceme či ne, ruská propaganda je daleko silnější a propracovanější. Pomáhá v tom potlačování médií s jiným názorem. Svoboda tisku a slova na Západě, kam se řadíme i my, se vůbec nedá srovnávat s Ruskem.
Vždyť i ruská nevládní organizace Matky vojáků, která má poměrně velké slovo na poli ruského veřejného mínění, byla označena jako "zahraniční agent" a neuspěla ani se stížnosti proti tomuto zařazení. Organizace se pídila po skutečném místě smrti minimálně 12 vojáků. Nejvyšší soud přitom konstatoval, že všech 12 zemřelo mimo prostor základny.
Inspektoři OBSE, které je členem i Rusko, zdokumentovali v posledních dnech kolony vojenské techniky, munice a vojáků směrem od Ruska k Doněcku. Technika ani vojáci neměli žádné označení. Stejně jako počátkem roku na Krymu, kde ale ruská armáda udělala chybu, když armádním vozidlům ponechala ruské SPZ.
Jen člověk nebývale zaslepený zpochybňuje příslušnost "zelených mužíků" k ruské armádě. Náš současný ministr zahraničních věcí, ač ho jako doktora marxismu-leninismu vůbec nemusím, má z titulu své funkce informace, že na východě Ukrajiny operuje přes deset tisíc "zelených mužíků".
Přičtěme k tomu desítky provokací, kdy ruské armádní letouny zkoušejí ostražitost států NATO, ale i neutrálního Švédska. Tyto provokace jsou hrozbou pro civilní letectví, když ruské letky nemají zapnutou identifikaci. Podle švédské strany došlo k situaci, kdy od srážky civilního letounu s ruským vojenským dělilo pouhých 90 metrů.
Ruské provokace nabyly intenzity z dob studené války. Otevřená agrese vůči Ukrajině anexí Krymu a podporou separatistů na východě Ukrajiny to ale nekončí. Poradce Putina Sergej Markov zašel mnohem dál než extrémista Žirinovskij. V rozhovoru pro švédskou televizi pronesl velmi vážnou výhrůžku vůči pobaltským státům.
"Rusko nenechá Lotyšsko a Estonsko utiskovat tamní ruskou menšinu. Oba zmíněné státy by se proto měly začít Ruska bát," řekl Markov. "Jestli dojde k velké válce, je možné, že z těchto zemí nezbude nic," cituje Marková SVT. "Problémem je rusofobie vládnoucí elity na Západě. Rusofobie je rasismus vůči Rusku. Zastavte ve svých zemích rusofobii a pak se vám bude mnohem snáze žít," dodal.
O jaké rusofobii je řeč? Když se rozpadl koncentrák zvaný Sovětský svaz přišel Západ s nabídkou partnerství. Díky této spolupráci se mohla v Rusku zvýšit životní úroveň. Kromě nerostného bohatství nemá Rusko co nabídnout. Teprve s Putinem a jeho plánem na obnovení SSSR včetně praktik, které seu jako důstojníkovi KGB staly vlastními, začalo docházet k ochlazování vztahů.
Západ ještě skousl válku v Čečensku jako interní záležitost, byť v Grozném zůstalo po ruskem útoku až 120 tisíc mrtvých civilistů. Skousl i válku v Gruzii. Agrese vůči Ukrajině, která se chtěla vydat západní cestou, anexi části státu, jehož celistvosti bylo Rusko garantem, už tak snadno přejít nelze.
Rusům na východě Ukrajiny nikdo neubližoval. Naopak, právě oni s vedením moskvanů jako Strelkov, započali ozbrojený konflikt, do kterého Rusko aktivně zasahuje. Obávám se, že vše směřuje k další válce. Snad jedině odstranění Putina by tomu mohlo zabránit, protože evidentně není při zdravém rozumu.
Rusko je agresorem ať jeho chování omlouvá kdokoli, exprezidenta Klause a prezidenta Zemana nevyjímaje. Před 75 lety se také jednomu agresorovi ustupovalo a skončilo to největším masakrem v dějinách lidstva. Proto je nutné nedělat ústupky vůči dalšímu šílenci v čele státu. Byla by to možná poslední chyba v dějinách lidstva před zánikem.
Převzato se svolením autora z blogu http://polanecky.blog.idnes.cz/
Vyhledávání
Dnešní den v historii
21.listopadu 1916 zemřel rakousko-uherský panovník František Josef I.
21.listopadu 1276 – Přemysl Otakar II. uzavřel ve Vídni příměří s římským králem Rudolfem I. Habsburským.
21.listopadu 1347 – Karel IV. založil benediktinský klášter na Slovanech, zvaný též emauzský (v dnešním Novém městě pražském)