Přihlášení
Spřátelené weby
ARMÁDY A HISTORIE
Ostatní divize Waffen-SS
Tyto divize Waffen-SS byly zformovány pouze na papíře nebo v posledních dnech války. O těchto divizích je velmi málo informací.
26. SS Panzer Division
Existovala jen jako brigáda (SS-Panzer Grenadier Brigade 49), vytvořená k zmatení Spojenců v srpnu až září 1944.
27. SS Panzer Division
Existovala jen jako brigáda (SS Panzer Grenadier Brigade 51), vytvořená k zmatení Spojenců v srpnu až září 1944.
39. Gebirgs Division der SS Andreas Höfer
Není žádný důkaz, že by 39. SS Division někdy existovala.
40. SS Freiwilligen Panzergrenadier Division Feldherrnhalle
Feldherrnhalle byl čestným titulem, používaným několika formacemi, včetně jednotky SA-Luftwaffe SA Standarte Feldherrnhalle (1937-39) a Heer Grenadier Regiment 271 (titul předán v roce 1942, jednotka se stala Panzergrenadier-Division Feldherrnhalle v 6.1943, rozpuštěna v 7.1944, zbytky zřejmě v Budapešti v 1.1945). Díky vzájemné nenávisti mezi SA a SS by bylo neobvyklé (ačkoliv ne nemožné), aby jednotka SS nesla čestný titul spojovaný s SA. Není žádný důkaz, že by 40. SS-Freiwilligen Panzergrenadier-Division existovala, ale existují důkazy, že její existence může být záměnou identity. Historik Perry Pierik ve své knize Hungary 1944-45: The Forgotten Tragedy, cituje knihu historika R.L. Brahama The Politics of Genocide. The Holocaust in Hungary I,II (New York, 1981). Podle Pierika, Braham referuje o snaze švédského diplomata Raoula Wallenberga přesvědčit "SS-General Schmidthubera" z "SS-Division Feldherrnhalle", aby neničil budapešťské židovské ghetto, když Rudá armáda obklíčila město. Ale Generalmajor Gerhard Schmidthuber nebyl příslušníkem Waffen-SS a nevelel divizi Waffen-SS, ale byl velitelem 13. Panzer Division. Ale ve městě byla umístěna Heer Panzergrenadier "Division" Feldherrnhalle, které velel Oberstleutnant Wolff.
41. Waffen Grenadier Division der SS Kalevala (finnisches Nr. 1)
Ve Waffen-SS bylo 1.000 Finů ve Finnisches Freiwilligen-Batallion der Waffen-SS v letech 1941-1943, ale ten byl rozpuštěn, když Finové chtěli tyto vojáky zpět kvůli obraně své vlasti před ruským vpádem. SS-FHA měl pravděpodobně zájem na zformování finské divize SS, ale Finové o to neměli žádný zájem. Neexistuje žádný důkaz, že 41. Waffen-Grenadier-Division der SS existovala.
42. Waffen-SS Division Niederschsen
Neexistují žádné údaje o této jednotce.
43. Waffen-SS Division Reichsmarschall
Jediným mužem s hodností Reichsmarshall byl v Německu Hermann Göring, který byl Himmlerovým rivalem a není pravděpodobné, že by jednotka SS nesla tento název.
44. Waffen-SS Panzergrenadier Division Wallenstein
Tato "divize" měla pravděpodobně 4 části - Kampfgruppe Klein, Jöchel, Reimann a Milowicz. Jednotky se pravděpodobně zúčastnily zásahu proti povstání v Praze v 5.1945 a pomáhaly při evakuaci německého obyvatelstva z města, spolu s částmi 2. SS Das Reich Division. Existují důkazy, že jednotka mohla existovat, ačkoliv ne v síle divize. SS-Standartenführer Jöchel velel SS-Junkerschule Prag v 3.1945. SS-Reit und Fahrschule existovala v Milovicích v 3.1945. Noviny US 5th Infantry Division z 10.5.1945 zmiňují SS-Kampfgruppe Klein a Jöchel. Wallenstein tak byla ad-hoc formace z jednotek SS operujících v okolí Prahy v posledním týdnu války.
45. SS Division Waräger
Není žádný důkaz, že by 45. SS Division někdy existovala.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
22.listopadu 1679 – Petiční akce nevolníků Frýdlantského panství. Vzbouření nevolníci se obrátili na císaře Leopolda I. se stížnostmi na pobělohorskou vrchnost. Špatné zacházení vrchnosti, přehnaná robota a mor, který zasáhl Čechy v letech 1679 – 1680 způsobily značnou bídu a tedy i nespokojenost poddaných, která se nejprve projevovala petičními akcemi, jako byla ta frýdlantská, ale později přerostla v ozbrojený boj. Leopold I., který pobýval v Praze, kam se uchýlil před morem, jenž zachvátil Vídeň, na četné nepokoje reagoval mandátem, který zakazoval posílat petice císaři, rušil všechna privilegia poddaných daná před rokem 1618 a sliboval, že proti dalšímu srocování zasáhne vojsko. Když se i přes vojenské potírání dalších nepokojů poddaní stále bouřili, vydal Leopold I. 28.6. 1680 robotní patent, který robotu omezoval.